Hallinto

ELÄKELÄISET RY:n PIRKANMAAN ALUEJÄRJESTÖ RY

ALUETOIMIKUNNAN JÄSENET VUODELLE 2022


Jäsenet:

Eräjärven Eläkeläiset ry
Gröngvist Seppo
seppo.grongvist@pp.inet.fi


Hämeenkyrön-Viljakkalan Eläkeläiset:
Aluejärjestön puheenjohtaja Ponkiniemi Vilho Valtuuston jäsen
Rinnetie 11 as 1, 39200 Kyröskoski
Puhelin 050 5922796
vilho.ponkiniemi@gmail.com

Heino Sinikka
ennisini.1@gmail.com
Moisio Erkki
erkkimoi@gmail.com

Kurun Eläkeläiset:
Göös-Leppänen Anne
annegoosleppanen@gmail.com


Lempäälän Eläkeläiset Ry

Aluejärjestön Sihteeri Salminen Marja-Liisa Valtuusto jäsen
koskenranta@netti.fi
Jorma Kilpiö
jorma.kilpio84@gmail.com
Ahti Joensuu
ahtiaku@gmail.com
Marja-Liisa Salminen
koskenranta@netti.fi



Mäntta-Vilppulan Eläkeläiset:
Pihlajamäki Risto
ristopihlajamaki@gmail.com


Nokian Eläkeläiset:
Valtuustojäsen Kotiranta Ilkka
ilkka.kotiranta@luukku.com
Tuominen Aila
Puhelin 040 8429069
Niiranen Annikki
niiranen.annikki@gmail.com

Parkanon Eläkeläiset:
Niemensivu Veijo
veijo.niemensivu@hotmail.com

Pirkkalan Eläkeläiset:
Ahlstedt Heikki
ahlstedt.heikki@gmail.com

Ruoveden Eläkeläiset:
Pajunen Pirjo
pipa.pajunen@gmail.com


Tampereen Eläkeläiset Ry
Karjalainen Aarno Taloudenhoitaja
aarno.karjalainen@elisanet.fi
Eläkeläiset Ry Hallituksessa Kauhanen Maire
maire.kauhanen@gmail.com/
Merja Reiman
matkavastaava Nordberg Elisa
Puhelin 040 7179592

Valkeakosken Eläkeläiset:

Mirja Salminen

Vartiainen Martti martti.vartiainen@mosse.fi


Viialan Eläkeläiset:
Pekka Renfors
Puhelin


Vammalan Eläkeläiset ry

Raija Mäkitalo
Puhelin 050 3611826


Ylöjärven Eläkeläiset
Kosti Montonen

Rautanen Toivo
toivorautanen2@gmail.com



Varajäsenet

Eräjärven Eläkeläiset ry
Varajäsen Korkalainen Eeva-Liisa




Hämeenkyrön-Viljakkalan Eläkelääiset:
Pekka Mäkipää

Timo Viljanen







Kurun Eläkeläiset
Kuusisto Alli



Lempäälän Eläkeläiset Ry




Reino Viitala

Eila Haukioja

Nieminen Sirkka



Mäntta-Vilppulan Eläkeläiset:

Ada Juvonen



Nokian Eläkeläiset

Hannes Veijalainen
Maritta Pukuri
Riitta Korpela




Parkanon Eläkeläiset.


Pirkkalan Eläkeläiset



Ruoveden Eläkeläiset:





Tampereen Eläkeläiset Ry


Pekka Ruohonen

Ritva Keskinen
Elsa Randelin


Valkeakosken Eläkeläiset:

Irja Pettergvist

Seppo Martikainen



Viialan Eläkeläiset:
Jukka Katajisto


Vammalan Eläkeläiset.

Eero Hakari


Ylöjärven Eläkeläiset Ry

Mirjami Paakeli

Tyry Anne